U bevindt zich hier: kalender & resultaten - archief Palmares - Palm.Belg.atl.WK Jun
Archief - Palmares (Nationale-, Europese en Wereldkampioenschappen)
Palmares Belgische atleten bij WK Juniores

 

Foutje gezien ? Kan je aanvullende info geven ?
Mail dan hier voor opmerkingen !

Historiek   

 

DATUM PLAATS DEELNEMERS-LANDEN BELGISCHE SELECTIE
1 16-20 juli
1986
Athene/Gre 1188 atleten
uit 143 landen
2 meisjes -
7 jongens
15 landen met kampioenen; 27 met medailles; 48 met finalisten
2 27-31 juli
1988
Sudbury/Can 1052 atleten
uit 122 landen
6 meisjes -
7 jongens
14 landen met kampioenen; 31 met medailles; 46 met finalisten
3 8-12 augustus 1990 Plovdiv/Bul 1033 atleten
uit 86 landen
2 meisjes -
8 jongens
17 landen met kampioenen; 30 met medailles; 46 met finalisten
4

16-20 septem. 
1992

Seoul/Kor 977 atleten
uit 90 landen
4 meisjes -
5 jongens
16 landen met kampioenen; 30 met medailles; 52 met finalisten
5 20-24 juli
1994
Lissabon/Por 1179 atleten
uit 143 landen
5 meisjes -
4 jongens
22 landen met kampioenen; 39 met medailles; 56 met finalisten
6 20-25 augustus 1996 Sydney/Aus 1080 atleten
uit 143 landen
2 meisjes -
5 jongens
19 landen met kampioenen; 35 met medailles; 61 met finalisten
7 28 juli-2 aug.
1998
Annecy/Fra 1184 atleten
uit 170 landen
3 meisjes -
5 jongens
landen met kampioenen; met medailles; met finalisten
8 17-22 oktober 2000 Santiago/Chl 1150 atleten
uit 152 landen
4 meisjes -
2 jongens
21 landen met kampioenen; 38 met medailles; 62 met finalisten
9 16-21 juli
2002
Kingston/Jam atleten
uit 159 landen
2 meisjes -
5 jongens
    22 landen met kampioenen; 37 met medailles
10 13-18 juli
2004
Grosetto/Ita  atleten
uit 168 landen
6 meisjes -
4 jongens
    17 landen met kampioenen; 39 met medailles
11 15-20 augustus 2006  Beijing/Chn  atleten
uit 176 landen
2 meisjes -
7 jongens -
1 team
    21 landen met kampioenen; 44 met medailles
12 08-13 juli
2008
Bydgoszcz/Pol  atleten
uit 183 landen
2 meisjes
7 jongens
    19 landen met kampioenen; 40 met medailles ; 68 met finalisten
13 19-25
juli
2010
Moncton/Can atleten
uit  landen
5 meisjes
7 jongens
1 team
    24 landen met kampioenen; 44 met medailles ; 65 met finalisten
14 10-15
juli
2012 
Barcelona/Esp  1742 atleten
uit  180 landen
3 meisjes
4 jongens
1 team
    22  landen met kampioenen; 43 met medailles ; 74 met finalisten
15 22-27
juli
2014
Oregon/Usa   6 meisjes
5 jongens
1 team
    21 landen met kampioenen; 40 met medailles ; 64 met finalisten
16 12-17
juli
2016
Bydgoszcz/Pol   5 meisjes
4 jongens
1 team
    20 landen met kampioenen; 47 met medailles ; 68 met finalisten
         
         


Belgisch finale Palmares

Gouden medailles

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
Nihil

Zilveren medailles

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1988 Ann Maenhout 400m Horden 57.58


Bronzen medailles

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1986 Marleen Renders 10.000m 33.59.36
2 1990 Sandrine Hennart Verspringen 6m49
3 2008 Hannelore Desmet Hoogspringen 1m86
4 2016 Hanne Maudens Zevenkamp 5.881p
         


Vierde plaatsen

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1992 Benjamin Leroy 10km SW 41.22.77
2 1994 Sven Pieters 110m Horden 14.00w
3 1996 Kjell Provost 400m Horden 51.11
4 2006 Jonathan Borlee 400m 46.06
5 2006 Annelies Peetroons  Discuswerpen 54m42
6 2010 Hanne Van Hessche Hoogspringen 1m86
7 2016 Elise Vanderelst 800m  2.05.82
         


Vijfde plaatsen

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1986 Alain Cuypers 400mH 50.67
2 2006 Jens Panneel-Kevin Borlee
Arnaud Ghislain-Jonathan Borlee
4x400m jongens 3.07.03
3 2008 Anne Zagré 100mH 13.55
4 2012  Orphée Depuydt-Camille Laus
Imke Vervaet-Justien Grillet 
4x100m meisjes  45.12 
         


Zesde plaatsen

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1986 Gino Van Geyte 10.000m 30.04.41
2 1988 Ilse Smolders 1500m 4.19.26
3 2002 Elfje Willemsen Speerwerpen 52m18
4 2010 Stef Vanhaeren 400m Horden 50.99
2012  Imke Vervaet  200m  23.47 
6 2014 Sarah Missinne 100m Horden 13.29
         


Zevende plaatsen

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1988 Rudi Van Lancker Verspringen 7m48
2 1992 Yassin Guellet Verspringen 7m49
3 1994 Veerle Blondeel Discuswerpen 51m28
4 1996 Kim Gevaert 200m 23.88
5 2004 Elfje Willemsen Speerwerpen 52m70
6 2006 Barbara Maveau 3000m 9.13.87
7 2010  Julien Watrin 100m 100m 10.56 
         

Achtste plaatsen

JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1988 Christophe Impens 1500m 3.51.73
2 1994 Annelies De Meester Zevenkamp 5.521p
3 1998 Thibaut Duval Polsstok 5m00
4 2000 Kevin Rans Polsstok 5m00
5 2004 Sofie Schoenmaekers Speerwerpen 52m67
2008 Quentin Ruffacq 110mH 13.65
7 2014 Vanessa Sterckendries Hamerslingeren  61m63 
         


Samenvatting verdeling finaleplaatsen

Jaar Finalisten
Goud
Zilver
Brons
4de
5de
6de
7de
8ste
1986,
Athene
3
1
1
1
1988, Sudbury 4 1 1 1 1
1990,
Plovdiv
1 1
1992,
Seoul
2 1 1
1994, Lissabon 3 1 1 1
1996,
Sydney
2 1 1
1998,
Annecy
1 1
2000, Santiago 1 1
2002, Kingston 1 1
2004, Grosseto

2  

1

1

2006,
Peking 
4       2  1   1  
2008,
Bydgoszcz 

   

 1

 

 1

   

2010,
Moncton 

3

         
2012,
Barcelona 

2

 

 

 

 

   
2014,
Oregon
  2              1
2016,
Bydgosczc

2

 

 

 1

 

 

   
                 
Totaal
36 0 1 4 7 5 5 7 7

G

Z

B

 
Verdeling Belgische deelnemers volgens discipline

Mannen
100 meter 2010 7de Julien Watrin (10.56 -0.7)
  2002  KF-5 Kristof Beyens (10.58 +1.6) 
  2000 KF-8 Kevin Rans (10.64)
  1998 R-4 Rudi Colabella (10.86 -0.6)
200 meter 2010 HF-3 Julien Watrin (21.12 +2.3)
  2006 HF-4 Arnout Matthys (21.49 -0.9) 
  2002   HF-5   Kristof Beyens (21.22 -1.1) 
  1998 R-6  Rudi Colabella (21.97 -0.2)
400 meter 2006 4de Jonathan Borlee (46.06)
  2006 HF-4 Kevin Borlee (46.95)
  2008 R-7 Arnaud Froidmont (48.47)
800 meter 1996 HF-6 Tim Rogge (1.49.46)
  1998 HF-6  Joeri Jansen (1.53.46) 
  2004 HF-5 Thomas Matthys (1.50.41)
  2008 HF-7 Jan Van Den Broeck (1.53.11)
  2000 HF-4 Tom Vanchaze (1.54.65)
  2014 HF-6 Aurèle Vandeputte (1.51.57(21v48)
  1998 R-3  Geert Waelput (1.52.29)
  2012 R-4  Brecht Bertels (1.51.18) (32v41)
  2008  R-5 Jerome Kahia (1.53.30)
  2012 R-6  Joren Bouckaert (1.49.74) (17v41)
1500 meter 1988 8ste Christophe Impens
  2010 R-10 Tarik Moukrime (3.49.47)
5000 meter -    
10.000 meter 1986 6de Gino Van Geyte
  2004 15de Mario V.Waeyenberge (30.26.69)
  1998 RF-15de Bart Evens (31.28.75)
  2004 DNF Gert Van Poucke (-)
110 meter horden 1994 4de Sven Pieters
  2008 8ste Quentin Ruffacq (13.65 +1.1)
  2010 HF-6 Dario Vanderveken (13.94 +0.4)
  2010 HF-5 Dries Peeters (14.27 -0.9)
  2002 R-5 Damien Broothaerts (14.68 -3.5)
400 meter horden 1996 4de Kjell Provost (51.11)
1986 5de Alain Cuypers (50.67) (5v37)
  2010 6de  Stef Vanhaeren (50.99) 
  2004 HF-6 Michael Bultheel (52.21)
  1996 R-3  Filip Faems (52.37)
  2016 R-4 Dylan Owusu (52.79)(26v49)
3000m Steeple 2010 R-7 Erwin Leysen (8.55.96)
  2002  R-8  Pieter Desmet (9.05.17) 
  1996 R-11 Kjell Vanmelkebeke (9.03.01)
  2008 R-11 Andreas Van Ham (9.32.13)
Hoogspringen -    
Polsstokspringen 1998 RF-8ste Thibaut Duval (5m00)
2000 8ste Kevin Rans (5m00)(8v27)
  2006 11de Denis Goossens (5m20)
  2012 14de  Arnaut Art (NM) (14v31) 
  2006 Q-13 Wim Verelst (5m00)
  2014 Q-12 Ben Broeders (5m00)(20v30)
  2008 Q-10 Laurent Vanhees (4m70)
  2008 Q-NR Raphael Darquennes (NR)
Verspringen 1988 7de Rudy Van Lancker (7m48 -0.4)(7v40)
1992 7de Yassin Guellet (7m49 -0.2)(7v29)
  2016 9de Tobias Capiau (7m39 -1.3)(9v32)
Hinkstapspringen 1996 12de Djeke Mambo (15m48)
Kogelstoten      
Discuswerpen 2002 9de Kris Coene (59m18)
Speerwerpen 2006 11de Loïc Lemaître (69m32)
  2002  Q-8 Bart Debaecker (65m30) 
  2014 Q-13 Jarne Duchateau (61m20)(27v31)
Tienkamp 2016 12de Dimitri Montilla (7.292p)(12v23)
  2012  12de  Arne Broeders (7.264p) (12v23) 
  2016 14de Alessandro Van De Sande (7.279p)(14v23)
  2010  17de  Jeroen Vanmulder (6.796) (17v26)
  2014 23ste Benjamin Hougardy (7.144p)(23v34)
  2006  DNF  Jeremy Solot 
  2014 DNF Vincent Stas
10/20 km Snelwandelen 1992 4de Benjamin Leroy
4x100 meter 2010 R-5  Pieter De Rycke-Frederik Claes
Pieter-Jan Buyens-Julien Watrin (40.43)
4x400 meter 2006 5de Jens Panneel-Kevin Borlee-
Arnaud Ghislain-Jonathan Borlee (3.07.03)(5v19)
  2016 R-4 Alexander Doom-Julian Cobbaert-Dylan Owusu-Gerbrand Huts (3.10.78)(11v14)
  2014 R-6 Michael Rossaert-Asami Badji-Alexandre Scrève-Simon De Lange (3.12.57)(17v18)
     
Vrouwen
100 meter 1996 HF-6 Kim Gevaert (11.81 -0.8)
  2008 R-4 Anne Zagré (11.98 -1.9)
200 meter 2012 6de  Imke Vervaet (23.47 0.2) 6v48
  1996  7de  Kim Gevaert (23.88 -2.2)
400 meter -    
800 meter 2016 4de Elise Vanderelst (2.05.82) (4v35)
  2010  HF-6 Camilla De Bleecker (2.06.44) (13v42)
  1998  HF-6 Ludivine Michel 2.07.27) (12v27)
  2000  HF-6 Mieke Geens (2.07.46) (9v25)
1500 meter 1988 6de Ilse Smolders
  2010 R-7  Zenobie Vangansbeke (4.21.83)
  1998 R-9 Tinneke Boonen (4.34.00)
3000 meter 2006 7de (RF) Barbara Maveau (9.13.87)
  1992 9de Anja Smolders 
  1996 R-6 Evelyne Coussement (9.29.99)
5000 meter 1998 12de Cathérine Lallemand (16.32.39)
10.000 meter 1986 Brons Marleen Renders
100m Horden 2008 5de Anne Zagré (13.55 -2.4)(5v41)
  2014 6de Sarah Missinne (13.29 +1.9)(6v37)
  2016 HF-5 Chloë Beaucarne (13.65 +0.9) (14v45)
  2000  HF-6 Elodie Ouedraogo (13.76) (15v47)
2004 HF-6 Eline Berings (13.92)(12v30)
400m Horden 1988 Zilver Ann Maenhout
  2014 HF-7 Nenah De Coninck (62.33)(23v36)
3000m Steeple 2010 9de Sofie Gallein (10.23.07)
  2004  R-5 Selien De Schrijder (10.28.52) 
  2014 R-10 Charlotte Sijmens (10.32.91)(22v37)
Hoogspringen 2008 Brons Hannelore Desmet (1m86)(3v33)
  2010 4de  Hanne Van Hessche (1m86)(4v30)
  2016 13de Claire Orcel (1m79) (13v17)
Polsstokspringen 2000 13de Liesbeth Van Roie (3m50)
  2014 Q-11 Margaux Quirin (3m90)(23v30) 
  2016 Q-10 Hanne De Baene (3m80) 21v27
  2010 Q-7  Aurelie De Ryck (3m65) 
Verspringen 1990 Brons Sandrine Hennart
Hinkstapspringen      
Kogelstoten 2012 10de  Jolien Boumkwo (15m31 )10v22 
Discuswerpen 2006 4de Annelies Peetroons (54m42)
  1994  7de  Veerle Blondeel
  2004 11de Annelies Peetroons (45.87)
  2004 Q-7 Inge Vangeel (45.59)
Speerwerpen 2002 6de Elfje Willemsen (52m18)
  2004 7de Elfje Willemsen (52m70)
  2004 8ste Sofie Schoenmaekers (52m67)
Hamerslingeren 2014 8ste Vanessa Sterckendries (61m63)(8v27)
  2002  Q-9  Luyimi-Mbala Sarah (54m29) 
  2000 Q-13 Luyimi-Mbala Sarah (49m81)
Zevenkamp 2016 Brons Hanne Maudens (5.881p) (3v24)
  1994  8ste  Annelies De Meester (5.521p)(8v22)
  2012 14de  Nafissatou Thiam (5.384p) 14v30 
  2014 16de Noor Vidts (5.342p) (16v24)
4 x 100 meter 2012 5de Orphée Depuydt-Camille Laus
Imke Vervaet-Justien Grillet (5v17)
4 x 400 meter -    

 
 
 

© Vlaamse Atletiekliga v.z.w.
tel 02 47 47 220;
K. Boudewijnstadion, Marathonlaan 119 C; 1020 Brussel